Pirmkārt, pirms infiltrācijas sistēmas uzstādīšanas mēs iesakām tērēt laiku un nedaudz vairāk līdzekļu sagatavošanai un aprēķiniem.  Ja Jūs to nedarāt, pastāv ļoti liela varbūtība zaudēt visus darbam un materiāliem iztērētos līdzekļus.  Tā rezultātā Jums joprojām būs jāmaksā par visiem nepieciešamajiem pētījumiem un atkal par darbu un materiāliem.  Izvēle ir Jūsu.

Un tagad pastāstīsim, kā mēs redzam pareizu infiltrācijas lauka izkārtojumu:

  • Pirmkārt, mēs izvēlamies vietu, kur tiks uzstādīts infiltrācijas lauks. Lauks nedrīkst atrasties tuvu pamatiem, spieķim vai urbumam, kokiem un krūmiem.  Jums arī jāapsver, vai ir iespēja strādāt ar tehniku, kur izvest lieko augsni utt.  Ja tiek izmantota sūkņu stacija, infiltrācijas lauku var uzstādīt jebkurā iecirkņa vietā.
  • Pēc lauka uzstādīšanas vietas noteikšanas Jums būs nepieciešami ģeologu dati no ģeologiem (vēlams tieši uzstādīšanas vietā), kas nepieciešami aprēķiniem, proti, gruntsūdeņu līmenis, augsnes sastāvs un tā filtrācijas īpašības. Svarīgs!  Ne visi uzņēmumi sniedz datus par augsnes filtrācijas īpašībām, bez tiem nav iespējams pareizi aprēķināt un saprast, vai to vispār ir iespējams uzstādīt noteiktā apgabalā.  Piemēram, nav iespējams izveidot infiltrācijas lauku mālā, ir nepieciešami citi risinājumi.  Teiksim, ka mums ir laba augsne un mēs esam aprēķinājuši nepieciešamo daudzumu konkrētai bioloģiskās attīrīšanas sistēmai. Tagad Jūs varat sākt montāžu.

Tālāk mēs uzskaitīsim dažas, bet ļoti svarīgas nianses, kurās nepieredzējuši meistari pieļauj kļūdas:

  1. Infiltrācijas lauks ir uzstādīts par 50 cm augstāk par iespējamo gruntsūdens līmeni.
  2. Oļi ir daļa no infiltrācijas lauka, kurā dzīvo baktērijas.  Nepietiekams oļu daudzums novedīs pie straujas nākamo augsnes slāņu aizsērēšanas, kas novedīs pie tā, ka nav iespējams ekspluatēt visu sistēmu.  Vidēji vienam laukam izmanto 5 m3 oļu.
  3. Zem oļiem tiek uzlikts ģeorežģis ar nelielu šūnu, lai laika gaitā oļi neietu zemē.
  4. Ja uzstādīšanai tiek izmantotas GRAF kanalizācijas caurules un tuneļi, tie pilnībā jāpārklāj ar oļiem.  Pretējā gadījumā, ja ģeotekstils tiek aizsērēts, ja tas tika novietots uz uzstādītā (kas ir nepieciešams), darbosies mazāks caurules laukums.  Nav fakts, ka šis apjoms būs pietiekams turpmākai darbībai.  Labāk ir izmantot GRAFF tuneļus, vidēji viens tunelis aizvieto 36 metrus drenāžas caurules.
  5. Ģeotekstila likšana ir no augšas un no infiltrācijas lauka malām.  Nedrīkst likt ģeotekstilu zem infiltrācijas lauka.

Ar ventilāciju, izolāciju, lauka aizpildīšanu un citām lietām ir daudz vairāk nianšu.  Mēs esam mēģinājuši izteikt tikai tos kritiskos brīžus, kas ir saistīti ar lieliem finansiāliem zaudējumiem.

Mēs ceram, ka Jūs atradāt šo rakstu noderīgu!

Noklikšķinot uz pogas, Jūs varat doties uz speciāli izveidoto lapu bioloģisko attīrīšanas iekārtu uzstādīšanai.

Ka arī lapā Jūs varat aizpildīt anketu un saņemt cenu piedāvājumu BEZMAKSAS!

Dodieties uz lapu