Latvijas tirgū ir pārstāvēts diezgan liels skaits bioloģiskās attīrīšanas iekārtu ražotāju. Šajā rakstā mēs vēlamies izteikt galvenās tehniskās atšķirības un nianses, kas būs noderīgas, izvēloties attīrīšanas iekārtu. Tā kā mūsu uzņēmums neražo un neimportē nevienu aprīkojumu Latvijā, bet ir orientēts uz kvalitatīva un vispiemērotākā aprīkojuma izvēli un uzstādīšanu konkrētam gadījumam, komentārs ir pēc iespējas neatkarīgāks.
  Pirmā lieta, kurai jāpievērš uzmanība, ir visu nepieciešamo dokumentu un sertifikātu pieejamība, arī iekārtām jābūt ar CE marķējumu (Eiropas atbilstība) un jābūt nosaukumam – Bioloģiskās attīrīšanas iekārtas, nevis bioseptika un citas. Dokumentos jānorāda notekūdeņu attīrīšanas parametri, īpaši šie parametri ir svarīgi, ja iekārtas uzstādīšanas vieta ir tādas lielas pilsētas kā Rīga, Daugavpils vai Jūrmala. Šajās pilsētās ir stingrākas attīrīšanas prasības, un, ja bioloģiskās attīrīšanas iekārtas neatbilst prasībām, Jūs nevarēsiet nodot sistēmu ekspluatācijā. Tas ir arī aktuāls jautājums, ja Jūsu māja jau ir nodota ekspluatācijā, un Jūs tikko nolēmāt uzstādīt jaunu decentralizētu notekūdeņu sistēmu, noteikti sazinieties ar savu Būvvaldes nodaļu – kuru sistēmu var uzstādīt tieši Jūsu atrašanās vietā?
 Nākamās ļoti svarīgās atšķirības ir dizains, materiāls, no kura izgatavots aprīkojums, automatizācijas pieejamība un ražotāja garantijas prasības uzstādīšanai. Konstrukciju īpašības, kuras vēlamies izcelt, un tās būs skaidras visiem, ir savienojumu klātbūtne uz korpusa, tas ir, tvertne ir mehāniski samontēta no vairākām daļām. Šeit Jums jābūt ļoti uzmanīgam un jāpārbauda apstākļi, kādos šī iekārta tiks uzstādīta. Piemēram, uzstādot šādas sistēmas augsta gruntsūdens apstākļos, var rasties problēmas, un, visticamāk, garantijas nosacījumos būs punkts, ka tvertni nevar uzstādīt augsta gruntsūdens apstākļos. Tāpat daudziem klientiem nepatīk lieli vāki notekūdeņu attīrīšanas iekārtās, tas ir veltīgi, un tāpēc – ir daudz vieglāk un labāk apkalpot šo aprīkojumu, un, piemēram, ja pēkšņi kaut kas sabojājas un Jums ir jāmaina daļa vai veiciet citus remontdarbus, būs daudz vieglāk atrast meistaru, kurš to uzņemsies. Materiāls, no kura izgatavota bioloģiskās attīrīšanas tvertne, ir viens no vissvarīgākajiem parametriem, kas mūs īpaši skar kā uzstādīšanas uzņēmumu un ietekmē pašas iekārtas un tās uzstādīšanas izmaksas. Mūsu kvalitātes vērtējums:
 pirmā vieta – polietilēns;
 otrā vieta – plastmasa;
 trešā vieta ir stikla šķiedra.
 Atbilstoši aprīkojuma cenas iet pa to pašu trajektoriju. Tādēļ, ja Jūs nolemjat pats ievietot tvertni vai uzticat to cilvēkiem bez noteiktas pieredzes, detalizēti izlasiet uzstādīšanas instrukcijas un garantijas nosacījumus. Piemēram, daudziem ražotājiem ir prasība uzstādīt betona pamatni utt.

Mēs ceram, ka Jūs atradāt šo rakstu noderīgu!

Noklikšķinot uz pogas, Jūs varat doties uz speciāli izveidoto lapu bioloģisko attīrīšanas iekārtu uzstādīšanai.

Ka arī lapā Jūs varat aizpildīt anketu un saņemt cenu piedāvājumu BEZMAKSAS!

Dodieties uz lapu