Likums par kanalizāciju. Saskaņā ar 2017.gada 27.jūnija Ministru kabineta noteikumiem Nr.384 “Noteikumi par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu un reģistrēšanu” un Latvijas pilsētu, ciematu pašvaldības domes saistošiem noteikumiem, sākot no 2019. gada, visiem atsevišķiem attīrīšanas iekārtām, rezervuāriem un septiķiem, kas atrodās ciematos un pilsētās, un nav pieslēgti centrālai kanalizācijas sistēmai,  ir jābūt reģistrētiem speciālā municipālā datu bāzē. Saskaņā ar dotiem noteikumiem, ir stingras prasības par to, ka municipalitāte un kompānijas, kuri sniedz kopējo ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu pakalpojumus, ir pienākums no 2019.gada 01.janvāra sākt un līdz 2021.gada 31.decembrim pabeigt Individuālo kanalizācijas sistēmu reģistra izveidošanu.

Lietas būtība ir tāda, ka Jūsu kanalizācijas sistēmai ir jāatbilst Eiropas normām, Jūsu pašvaldības prasībām un jābūt atbilstošai dokumentācijai (CE sertifikāti un atbilstības deklarācija). Vairākums kanalizācijas sistēmas privātā sektorā neatbilst Eiropas normām un pakļauti rekonstrukcijai. Jau pavisam drīz sistēmas lietotājiem, kuri nav reģistrēti, tiks piemēroti ievērojamas soda naudas.

Lai izvairītos no soda naudas, Jums savlaicīgi jāgriežas pie speciālistiem un jāmodernizē sistēmu!

Mūsu kompānija piedāvā jaunajiem standartiem atbilstošu bioloģiskās attīrīšanas sistēmu pārdošanu, uzstādīšanu un uzturēšanu. Attīrīšanas iekārta sastāv no plastmasas rezervuāra ar vidējo izmēru 1,5 metru diametrā un 2 metru augstumā, kura tiek uzstādīta zemē.

Kads ir bioloģiskās attīrīšanas darba princips?

Centīsimies maksimāli īsi un skaidri paskaidrot par bioloģiskās attīrīšanas principu. Jā neiedziļinoties tehniskās detaļās un terminoloģijā, notekūdeņi nonāk attīrīšanas kamerā pašplūsmā. Tajā pašā laikā, pie attīrīšanas iekārtas pieslēgts kompresors, kurš sūknē gaisu rezervuārā, ar mazo burbuļu palīdzību, notekūdeņi savienojās ar skābekli (darbības princips kā akvarijai), kas nodrošina labvēlīgu vidi baktērijām. Mikroorganismi nekavējoties sāk bioloģisko attīrīšanu, atdalot piesārņotos notekūdeņus attīrīto ūdenī un dūņās. Tā kā dūņas pēc īpašībām ir smagākas par ūdeni, tās nosēžas tvertnes apakšā, kuras pēc tam plānotajā tehniskās apkopes laikā izsūknēs servisa uzņēmums. Tālāk attīrītie ūdeņi iztek no iekārtas un nonāc zemē.

Mēs ceram, ka Jūs atradāt šo rakstu noderīgu!

Noklikšķinot uz pogas, Jūs varat doties uz speciāli izveidoto lapu bioloģisko attīrīšanas iekārtu uzstādīšanai.

Ka arī lapā Jūs varat aizpildīt anketu un saņemt cenu piedāvājumu BEZMAKSAS!

Dodieties uz lapu